مقاله

دکوراسیون داخلی ویلا

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
طراحی دکوراسیون ویلاهایی که در خارج از شهر و برای دور شدن از دغدغه ها و نگرانی های روزمره زندگی طراحی میشوند قطعا با طراحی خانه های شهری متفاوت است. بنابراین برای ایجاد یک فضای آرام و التیام بخش باید نکاتی در دکوراسیون داخلی ویلا رعایت شود که در دیگر فضاها ضروری نیست.دور شدن از فضای شهری حال و هوای روستایی می‌طلبد برای داشتن ویلای شیک و همچنین هماهنگ با محل قرارگیری آن باید سبک مناسب ویلایتان را پیدا کنید. سبک های رایج دکوراسیون ویلا روستیک، تلفیقی، مدیترانه‌ای، ساحلی و … است.

دکوراسیون داخلی ویلا

سبک روستیک برای دکوراسیون داخلی ویلا

این سبک حال و هوای روستایی دارد. در این سبک از پارچه های طبیعی مثل چرم، پشم و… بیشتر استفاده می‌شود. کف، کابینت و سقف تا حد امکان چوبی‌ست. سنگ‌های زیادی بر دیوار و شومینه نمایان می‌شود و اکثر وسایل دکور صنایع دستی ست و جنبه صنعتی ندارد.

دکوراسیون حیاط ویلا

سبک مدیترانه ای برای دکوراسیون داخلی ویلا

یکی از ویژگی های منحصر به فرد طراحی به سبک مدیترانه ای استفاده از رنگ هایی ست که از طبیعت الهام گرفته شده اند. این رنگ ها بیشتر برای دیوار استفاده می شوند البته در انتخاب رنگ مبلمان و پارچه نیز موثر هستند. رنگ های مدیترانه ای از رنگ دریا و آسمان آبی الهام گرفته میشوند. تن های گرم قرمز مایل به قهوه ای برای مبلمان, بژ ملیح برای دیوارها, لیمویی و بنفش کمرنگ برای سایر وسایل از جمله رنگ های رایج و کاربردی در دکوراسیون مدیترانه ای هستند. پرده ها نیز بهتر است با رنگ های ملایم و روشن انتخاب شوند تا فضای اتاق روشن تر به نظر بیاید. رنگ های سفید و کرم برای رنگ پرده ها بسیار مناسب است.

چیدمان داخلی ویلا

سبک ساحلی 

 برای دکوراسیون داخلی ویلا

همان طور که از اسمش مشخص است اگر ویلای شما در شهر های ساحلی قرار دارد این سبک مناسب شماست. رنگ سفید رنگی بارز در طراحی به سبک ساحلی ست. استفاده از رنگ سفید لطافت و سادگی را نمایش می‌دهد. در این سبک اگر سفید رنگ محبوبتان نیست میتوان با اضافه کردن رنگ های بژ, آبی, کرم و قهوه ای کمرنگ به رنگ سفید رنگ های ماتی بسازید که مناسب این سبک دکوراسیون باشند. رنگ های تیره و پر رنگ در رنگ آمیزی دیوارها و سقف دکوراسیون ساحلی جایگاهی ندارند. استفاده از رنگ تیفانی در طراحی داخلی و نما ویلا های این سبک رایج است. چیدمان منزل باید به نحوی صورت گیرد که فضا تا حد ممکن باز و لوازم و وسایل دکوراسیون ساحلی با فاصله و پراکنده باشند. از صدف دریایی, مرجان های زیبا, ستاره دریایی, شیشه های رنگی و … به عنوان تزیینات استفاده می‌شود اما در این کار نباید زیاده روی کرد زیرا نوعی شلوغی در فضا ایجاد میشود.

نمای داخلی ویلا

نکات سبک تلفیقی

به کارگیری خلاقیت در ایجاد یک سبک خاص است که از ویژگی سبک ها و تضاد بین آن‌ها به وجود می‌آید. در این سبک برای دکوراسیون داخلی ویلا میتوانید علاوه بر وسایل طبیعی و دست ساز از فاکتورهای متضاد یعنی صنعتی و مدرن هم استفاده کنید. این کار ناهماهنگی علمی در دکوراسیون منزل ایجاد میکند.

دو عنصر مهم و ضروری

عناصر مهم و ضروری در دکوراسیون ویلا

استفاده از گلیم ایرانی

در سراسر دنیا فرش ایرانی در دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون رنگ و نقش آنها روحی تازه به فضا می دهد. اما همه ی فرش های ایرانی مناسب ویلا شمال ایران نیست در هنگام خرید به جنس فرش دقت کنید.

طراحی ویلا

استفاده از تابلو های هنری

برای افزایش نور خیره کننده در فضا و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن فضا آینه ها پیشنهاد خوبی هستند اما خانه، ویلا و به طور کلی محل زندگی و آرامش هر فرد باید انعکاس علایق اشخاص باشد برای همین تابلوهای هنری به سبک و علاقه‌یتان را به دیوارها آویزان کنید.
برای آشنایی با سایر سبک ها به مقاله انواع سبک های دکوراسیون داخلی** مراجعه کنید.

زیباسازی محوطه ویلا بدون هزینه

محوطه و فضای سبز ویلا به اندازه دکور و چیدمان آن حائز اهمیت است اما همیشه نیازی به هزینه‌ی زیاد نیست با حداقل بودجه میتوان حیاط زیبایی درست کرد.

مدل خانه های ویلایی روستایی

استفاده از تنه های درخت بلااستفاده برای زیباسازی محوطه ویلا

اگر ویلای شما در باغ یا باغچه قرار دارد و تنه های درخت رها شده ای در باغ تان دارید بهتر است از این تنه‌های درخت به حیاط ویلایتان حال و هوای جنگلی دهید.
ساخت نیمکت که بسیار آسان نیز هم هست فضای نشستنی از جنس طبیعت به حیاط شما اضافه می کند که علاوه بر اینکه با محیط سازگار و هماهنگ است هزینه‌ ای برای شما ندارد.
می توانید در میان باغچه تان، ما بین گیاهان راه های چوبی‌ای ایجاد کنید که دسترسی آسان به همه نقاط وجود داشته باشد.
با چوب و یک طناب می‌توانید تاب درست کنید و از جای امنی آویزان کنید. اگر دوست دارید دیوارهای تان را با تنه درخت های خشک شده بپوشانید. باغچه چوبی هم ایده منحصر بفردی است. از سنگ و چوب برای ساخت باربیکیو حیاط ویلا استفاده کنید. درست کردن آلاچیق، میز ناهار خوری، چراغ، مجسمه و …با تنه درختان خشک شاید زمان‌بر باشند اما با هزینه کم حیاط ویلایتان را زیبا و جذاب میکنند.

جدیدترین مقالات