مقاله

طراحی داخلی ساختمان مسکونی

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

افزایش کیفیت فضا در طراحی داخلی ساختمان های مسکونی

در طراحی داخلی ساختمان مسکونی فوت و فن های ساده ای وجود دارد که میتواند در بازسازی منزل و یا خانه جدیدتان به شما کمک کند که فضای بهتری با هزینه ی کم فراهم کنید. گاهی راهکار های آسان میتواند تاثیر بسیاری در کیفیت فضای شما داشته باشد. این تغییرات میتواند اضافه کردن یک آینه، تابلو نقاشی، یک چراغ و حتی یک گلدان باشد.از نظر هزینه این هزینه ها بسیار متفاوت است و  ما در مقاله هزینه طراحی داخلی منزل بطور مفصل به این موضوع پرداخته ایم.
ما در این مقاله به نکات الهام بخشی در این رابطه پرداخته ایم.

_تاثیر رنگ های روشن و ملایم در طراحی دکوراسیون اتاق های کوچک

عکس بالا یک مثال خوب از فضای کوچک است که با حقه های طراحی داخلی بزرگنمایی شده. این فضا به خودی خود کوچک است اما دیوارهای روشن، پنجره های بزرگ، استفاده بسیار زیاد از آینه که نه تنها نور پنجره ها را منعکس میکند بلکه باعث خطای دید در اندازه فضا شده و به طور کلی فضای نشینمن خانه بسیار بزرگتر از اندازه واقعی خود نشان میدهد.
برعکس این موضوع نیز صدق میکند، دیوار های تیره حتی اگر با آینه های مناسب و پنجره های بزرگ هم ترکیب شوند فضا را کوچک میکند.

_از آینه های تزئینی برای اضافه کردن نور به فضای زندگیتان استفاده کنید

همانطور که در بالا دیده می شود، آینه می تواند برای بزرگتر نشان دادن فضا مورد استفاده قرار گیرد. برای اتاق های بزرگتر و یا هر اتاقی که با مقدار محدودی نور طبیعی دریافت میکند، آینه هایی که به طور مستقیم روی به روی پنجره ها قرار گیرند، به نور فضا کمک میکند. آینه های تزئینی به جای تابلوهای نقاشی برای پر کردن فضای خالی دیوار نیز استفاده می شود.  بزرگ یا کوچک، آینه نور و فضا را به منزل مسکونی شما اضافه می کند.هم چنین در رنگ ها و طرح ها در طراحی داخلی ساختمان با کاغذ دیواری دقت شود.
 

_ترکیب کردن طرح ها و جنس های مختلف،فاکتورهای جدید و قدیمی، گران و ارزان در طراحی داخلی
این که یک گلدان عتیقه یادگاری مادربزرگتان روی میز مبلمان مدرنتان باشد هیچ مغایرتی با اصول دکوراسیون داخلی ندارد. در صورتی میتوان گفت که یک طراحی داخلی خانه موفق است که شخصیت، هویت و استایل شما در آن نمایان شود. کتابخانه پدربزرگتان، رومیزی مادربزرگتان، فرش قدیمی مادرتان و... حرف های زیادی درباره داستان خاطرات گذشته شما دارند. همچنین میزناهارخوری جدید و مدرنتان که برای اولین شام زندگی مشترکتان از آن استفاده کردید روایتگر زندگی حال شماست و تلفیق این دو به زیبایی یک دیگر را کامل میکنند. این موضوع  در اثار هنری هم صدق میکند. هیچ دلیلی برای مغایرت نقاشی های مدرن و کلاسیک در یک اتاق وجود ندارد. تفاوت پارچه ها هم چه پرده باشند چه روبالشی میتواند گرما و شادابی را در محیط زندگیتان به ارمغان بیاورد.نمای داخلی ساختمان ایرانی بسیار زیباست و حتما به وسایل اصیل ایرانی در طراحی منزل خود دقت نمایید.
 

_تاثیر وسایل منزل در طراحی داخلی ساختمان مسکونی
همه ی ما در انباری خود جعبه های در بسته ای داریم که هیچ وقت فرصت دوباره ای به  وسایل داخلشان نداده ایم. همیشه بهتر است به جای رفتن به فروشگاه نگاه دقیقی به آنچه که دارید بکنید، میزهای قدیمی، تلفن، ظروف کهنه ،بشقاب هایی که میتوانند یک دیوار هنری زیبا را بسازند، چمدان هایی که میتوان علاوه بر داخلشان از سطحشان به عنوان میز در طراحی داخلی ساختمان مسکونی استفاده کرد. قرار دادن نقاشی کودکان با قاب های قدیمی در اتاق کودک  فضا را با روحیه ی او سازگار میکند. با شروع این کار از شکوفایی خلاقیت خود شگفت زده خواهید شد.
 سبد های چوبی و حصیری جم و جور و پرکاربردند. سبد ها وسایل کم هزینه و شیکی هستند که فضای خوبی را به خانه شما اضافه میکنند. کتاب هایی که درحال خواندنشان هستید، روزنامه و مجلات نمایششان و قرار گرفتن آن ها در سبدی کنار مبل راحتی میتواند علاوه بر جم و جور نگه داشتن خانه و اضافه کردن فضای زخیره زیبایی و جاذبه ی زیادی را به محیط ساختمان مسکونی اضافه میکند. مورد استفاده ی این سبد ها گسترده است مثلا در آشپزخانه روی کانتر، در اتاق کودک برای اسباب بازی ها، در اتاق کار و ... رواج دارد.
 
 

جدیدترین مقالات