مقاله

از صفر تا صد بازسازی منزل با کمترین هزینه

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
اگر به تازگی تصمیم به بازسازی منزل خود گرفته اید حتما اولین دغدغه شما میزان هزینه تمام شده در پایان بازسازی بوده است. ما در مقاله تخریب و بازسازی منزل چقدر هزینه می برد؟ به عواملی که بر میزان قیمت و هزینه بازسازی تاثیر می گذارد پرداخته ایم.اکنون برای شما نکاتی را می آوریم که میتوانید با کمترین هزینه کار بازسازی منزل خود را انجام دهید. همان طور که در مقاله هزینه طراحی داخلی منزل گفته شد بهتر است جهت مصرف بودجه به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده، بازسازی و طراحی به دست شرکت های طراحی داخلی سپرده شود اما اگر با همه ی این ها قصد دارید بازسازی منزل و یا محل کارتان را خودتان انجام دهید بهتر است با مراحل اجرای بازسازی از صفر تا صد در مقاله بازسازی ساختمان آشنا شوید. اما در این مقاله ما نکات مهم و کاربردی برای کاهش هزینه بازسازی منزل در هر بخش از خانه پرداخته ایم.

بازسازی آشپزخانه

شاید بتوان گفت که آشپزخانه هزینه‌بر ترین قسمت خانه است. برای کابینت و وسایل مورد استفاده در آن باید هزینه گزافی پرداخت. برای همین برای بازسازی کم هزینه آشپزخانه نیاز به تدبیرهای هوشمندانه تری است. برای تعویض کابینت اگر بدنه و داخل کابینت‌های شما سالم است فقط درب‌های آن را تعویض کنید درهای شیشه ای و ام دی اف کم هزینه تر از درب های دیگر تمام میشوند. گاها از روکش های در کابینت نیز استفاده می‌شود. اگر کابینت شما چوبیست میتوان آن را ترمیم و لکه‌گیری کرد. میتوانید با حذف دو یا سه در از کابینت‌های بالاتر فضای پر و خالی برای ظروف تزیینی ایجاد کنید. پیشخوان آشپزخانه از دیگر موارد بسیار گران تلقی می‌شود برا بازسازی کم هزینه تر به جای سنگ و چوب میتوانید از لمینت ها هم به صورت ساده و هم مانند سنگ و چوب در بازار موجودند، استفاده کرد. حتی در بعضی از موارد برای ایجاد تغییر در فضای آشپزخانه میتوان فقط دستگیره های کابینت‌ها را تعویض و بودجه را خرج موارد کم هزینه تر مانند تغییر پرده آشپزخانه، کاغذ دیواری آن، چراغ، ساعت، سبد و آویزهای سقفی و… کرد. تعویض کفپوش و استفاده از لمینت بادوام هم هزینه کم تری دارد و هم تغییر زیادی در زمان کم ایجاد میکند. فراموش نکنید که تعبیه‌ی نور مناسب در آشپزخانه نیز بسیار مهم است و کیفیت فضا را افزایش می‌دهد.

بازسازی آشپزخانه


بازسازی پذیرایی

بعد از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی*** منزلتان باید به سراغ طراحی سقف هماهنگ با آن بروید. سقف یکی از اجزای مهم در پذیرایی ست که باید بی‌نقص باشد. ساده ترین طرح که از قدیم رایج بوده و هست استفاده از یک رنگ روی سقف صاف است. اما اگر با سقف های جدیدتر مانند سقف کناف آشنا باشید میدانید که طراحی های بسیار جذاب و متنوعی برای سقف مخصوصا برای پذیرایی انجام داد. تعبیه نور های زیبا، پوشش دادن داکت های سقف و زمان اجرای کم این نوع سقف‌ها را در معماری داخلی محبوب کرده است. هزینه این سقف‌ها از چیزی که به نظر می‌رسند بسیار کم‌تر و از گچ‌بری های قدیمی بسیار به صرفه‌تر است. برای دیوار از کاغذ دیواری به جای رنگ استفاده کنید زیرا هم وقت کم‌تری میخواهد و هم در هر سطح بودجه ای در بازار وجود دارد. از چندین طرح مختلف و شلوغ استفاده نکنید دیوار ها باید از دو نوع کاغذ دیواری هماهنگ پوشیده شوند تا آرامش بصری را به هم نزنند. میتوانید از آجر های دکوراتیو هم برای یک یا دو دیوار استفاده کنید. این آجرها هم به رنگ های کرم و قهوه ای هم کاملا سفید و رنگ شده در طراحی داخلی استفاده می‌شوند.

بازسازی پذیرایی


 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی بهتر است محل تاسیسات و لوله ها را عوض نکنید و اگر لوله ها نشتی دارند باید برای جلوگیری از آسیب به سقف و دیوار سریعا آن ها را عوض کرده و عایق‌بندی کنید. در صورتی که وان در حمام دارید همان وان را میتوان صیقل داد و براق کرد تا با هزینه کم از وسایل قدیمی بهره برد و به جای آن شیرآلات کهنه را تعویض کرد. تنوع در قیمت کاشی ها نیز به شما اجازه تغییرات بیشتر میدهد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی


 

بازسازی اتاق خواب

تاثیر رنگ در دکوراسیون و ایجاد فضای مطلوب در همه ی فضاها بسیار مهم است. به همان اندازه که نحوه چیدمان در اتاق پذیرایی مهم است، رنگ در اتاق خواب مخصوصا اتاق کودک اهمیت دارد.
 کاغذ دیواری و رنگ اتاق خواب بیانگر روحیات و خلق‌وخوی صاحب اتاق است و باید جنبه آرامش بخشی و بهبود احوال برای فرد داشته باشد. برای پرهیز از اتلاف هزینه میتوانید از رول برد برای قسمت بالای دیوار استفاده کنید. تعویض در و بازسازی کمدهای دیواری به جای تخریب آن فضای خوبی برای لباس‌ها و وسایل شخصی تان در اختیارتان می‌گذارد و از هزینه خرید دکوراسیون کم میکند.

بازسازی اتاق خواب


 

بازسازی نمای ساختمان

بهتر است برای کاهش هزینه ها اگر خود ساختمان قبلاً نمای معقول و زیبایی داشته از اجرای مجدد نما خودداری شود و فقط قسمت سنگ یا آجرهای فرسوده تعویض شود. در غیر این صورت می توان با توجه به بودجه از سنگ، آجر، شیشه، کرتن وال، چوب ترموود، کامپوزیت آلومینیوم و... استفاده کرد. برای آگاهی از مزایا، معایب و کیفیت مصالح بازسازی نما به مقاله نمای ساختمان ویلایی مراجعه کنید.
 

جدیدترین مقالات