مقاله

ایده های طراحی فضای اتاق نوجوانان

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

به دلیل اینکه نوجوانان همیشه به دنبال آزادی و آرامش هستند، به طور معمول به فضاهای بزرگتری نیاز دارند تا به طور نسبی نیازهایشان فراهم شود، در این مقاله قصد داریم به چند نکته درباره اینکه چگونه با طراحی فضاهای اتاق نوجوانان آنها را شاد کنیم با هم صحبت کنیم ... 
 نکته اول: بالش های دکوری، فرش های کوچک، آباژورهای بلند،  پایه و تابلوهای دیواری دکوراتیو می توانند فضایی شاعرانه و دوست داشتی برای نوجوانان شما به وجود آورند.
 نکته دوم: بوردهای بزرگ دیواری و یا مجموعه ای از عکس ها و تصاویر مورد علاقه تکه هایی از مجلاتی که مورد علاقه نوجوانان شماست، شامل مواردی است که مورد علاقه نوجوانان رده سنی 12 تا 19 ساله وارد می شود. با استفاده از این موارد می توانید فضایی را که باب میل نوجوان هاست خلق نمایید. 
 نکته سوم:  ایده های خلاقانه ، مانند مجموعه ای از ماسک ها  یا شمشیرهایی که به صورت ضربدری قرار گرفته اند، همه می توانند برای نوجوانان پسر جزو ویژگی های جذاب دکوراتیو باشند. 
چراغ های مطالعه زیبا و جاشمعی ها کوچک و زیبا که اشکال و همچنین اگر مطابق سلیقه نوجوان شما انتخاب شوند، می توانند فرزند شما را به درس خواندن تشویق نمایند. 
صندلی های کوسن مانند بزرگ که زیرشان لایه ای محکم دارد و می توان آنها را در رنگ های مختلف با هم ست نمود، می توانند دکور مناسبی برای گوشه ای از اتاق باشند.
صندلی های تاشو نیز گزینه های مناسبی هستند و فضای کوچکی را اشغال می کنند. 
صندلی های راحتی علاوه بر زیبایی که به اتاق اضافه می کنند، پذیرایی  از دوستان فرزندانتان که برای تماشای فیلم یا درس خواندن به دیدارشان می آیند گزینه های خوبی هستند. همچنین می توانند این صندلی ها بزرگ و رنگی باشند.
نوجوان هایی که اتاق هایشان را با خواهر یا برادرشان تقسیم می کنند، می توانند برای داشتن فضای خصوصی از پرده های وسط اتاق و یا تخت کاناپه ای استفاده کنند. 
با قراردادن یک کاناپه اضافی در اتاق و یا یک ست تخت خواب شو می توانید برای دوستان فرزندتان نیز فضایی را مهیا نمایید. 
با داشتن یک میز کاملا استاندارد همراه با یک کامپیوتر شخصی
به همراه صندلی راحت می توانید برای نوجوانان فضایی را مهیا سازد که به درس خواندن علاقه مند شده و حس آرامش خاطر و بزرگ شدن را تجربه نمایند 

جدیدترین مقالات